• REGULAMIN POWIATOWEGO KONKURSU POETYCKIEGO

WIERSZ O KRZYSZTOFIE KAMILU BACZYŃSKIM”

I. Organizator
        Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej, ul. Kościuszki 1, 58-240 Piława Górna, tel./fax. 74 837 13 81, e-mail szkoły sekretariat@sppg.edu.pl

II. Cele Konkursu

- Upamiętnienie 100. rocznicy urodzin K. K. Baczyńskiego.

- Popularyzacja sylwetki i twórczości poety „pokolenia Kolumbów”.

- Zachęcenie uczniów do twórczości literackiej.

- Pobudzenie i rozwój inwencji twórczej, wyobraźni, wrażliwości uczniów.

- Wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej.

III. Adresaci Konkursu

1. Konkurs jest adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych powiatu dzierżoniowskiego

2. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:

- uczniowie klas IV – VI;

- uczniowie klas VII – VIII.

IV. Tematyka Konkursu

Przedmiotem Konkursu jest napisanie wiersza o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, którego Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił Patronem Roku 2021 w uznaniu zasług poety dla polskiej sztuki, niepodległości i kultury, w 100-lecie jego urodzin.

V. Zasady uczestnictwa

1. Warunkiem udziału w Konkursie jest nadesłanie pocztą elektroniczną na wybrany adres: jablon2203@wp.pl lub masza@autograf.pl plików zawierających prace uczniów oraz pliku ze skanem Karty zgłoszeniowej (załącznik nr 1 do Regulaminu) oraz skanem oświadczenia wypełnionego przez rodzica/prawnego opiekuna Uczestnika (załącznik nr 2 do Regulaminu) do dnia 14 maja 2021 r. W tytule wiadomości należy wpisać „Powiatowy konkurs poetycki”. Wiersze nadesłane po upływie wyznaczonego terminu nie wezmą udziału w Konkursie.

2. Utwór musi być wynikiem własnej twórczości, nie może być wcześniej publikowany

i nagradzany w innych konkursach.

3. Forma wiersza dowolna, treść zgodna z tematyką Konkursu.

4. Każda szkoła może nadesłać 3 utwory w każdej kategorii wiekowej.

5. Każda praca powinna być opisana wg wzoru – imię i nazwisko autora, klasa, szkoła (dokładny adres) oraz imię i nazwisko opiekuna, pod którego kierunkiem powstała praca.

VI. Wyłanianie laureatów Konkursu

1. Prace zostaną ocenione przez Jury powołane przez Organizatora.

2. Jury podejmuje decyzję większością głosów.

3. W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną nagrody za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Dopuszcza się możliwość przyznania wyróżnień.

4. Decyzje Jury są nieodwołalne.

VII. Nagrody i wyniki Konkursu

1. Dla Zwycięzców Konkursu przewidziano dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej.

2. O wynikach Konkursu i sposobie wręczenia nagród Organizator poinformuje Szkoły telefonicznie lub mailowo.

VIII. Postanowienia końcowe

1. Udział w Konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych Uczestnika przez Organizatora w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia Konkursu.

2. Prace biorące udział w Konkursie przechodzą na własność Organizatorów i nie będą zwracane. Organizatorzy Konkursu zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego wykorzystania nadesłanych utworów.

3. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo opublikowania zdjęć oraz informacji z przebiegu konkursu w mediach (Internet, prasa, prezentacja multimedialna) oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechnienia.

4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania Konkursu bez podania przyczyny.

5. Regulamin Konkursu oraz załączniki dostępne są w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej Organizatora w zakładce O Szkole/Rok Baczyńskiego od dnia ogłoszenia Konkursu.

6. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z koordynatorami Konkursu:

p. Mariolą Jabłońską tel. 660 228 640

p. Martą Skowrońską-Sową tel. 603 261 342